Director Vanzari Mobila

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea departamentului de vanzari al companie (90% din producere la export, 10% intern)
- coordonarea unei echipe de min. 10 persoane (3 departamente: proiectare, prototipuri, marketing);
- preluarea comunicarii cu clientii existenti in portofoliul companiei;
- abordarea potentialilor clienti;
- prospectarea pietei in vederea selectiei potentialilor clienti;
- abilitati de comunicare;
- negocierea contractelor;
- promovarea contactelor existente;
- prospectarea pietei pentru noi oportunitati de afaceri;

CERINTE

- 5-7 ani experienta pe o pozitie de vanzari catre mediul occidental, preferabil in domeniul mobilei;
- studii universitare (economice/tehnice);
- limba engleza (avansat);
- limba germana (avantaj);
- abilitati de management;
- capacitate persuasiune
- disponibilitate pentru deplasari;
- viziune de ansamblu asupra pietei nationale si internationale.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- masina de serviciu, telefon mobil.