DIRECTOR VANZARI - MARKETING AESCULAP - BBRAUN

RAFI INTERNATIONAL SRL - Reprezentanta AESCULAP - BBRAUN GERMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sef al compartimentului de vanzari - marketing, format in prezent din 5 reprezentanti de vanzari si doi product manageri in Bucuresti si 5 reprezentanti de vanzari in tara (Braila, Iasi, Brasov, Cluj, Timisoara).
- elaborarea planurile de promovare - marketing - vanzari ale firmei;
- instruieste, coordoneaza, evalueaza activitatea product managerilor si a reprezentantilor de vanzari
- analizeaza stocurile si eficientizeaza permanent resursele departamentului;
- elaboreaza planul de instruire continua a departamentului;
- monitorizeaza permanent nivelul de performanta si ia masuri operative de eficientizare - crestere a vanzarilor si cresterea rentabilitatii;

CERINTE

Experienta in Vanzari Echipamente Medicale
Excelente cunostinte de vanzari - marketing, absolvent studii superioare de specialitate.
Bun conducator, organizator, persoana riguroasa, organizata, concreta, orientata spre obiective.
Calitatea de a stabili si intretine excelente relatii cu oamenii;
Bun negociator, cu experienta in activitatea de vanzari si dezvoltare proiecte.
Logic, analitic, organizat, capabil de performanta;
Capacitate buna de evaluare, analiza si de a lua decizii;
Studii superioare: Economist, Specialist in Marketing - Vanzari aparatura medicala ...
Excelente cunostinte de lucru cu PC (word, excel, power point, outlook,);
- NE INTERESEAZA DOAR ANGAJARI PE TERMEN LUNG (min.5 - 7 ani) - NEDETERMINAT

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- 3.500 lei net = 3 luni, pe timpul perioadei de proba/evaluare reciproca;
- 4.000 net = dupa perioada de proba,
- prime semestriale/anuale in functie de performantele compartimentului;
- laptop
- masina de serviciu
- telefon mobil
- deplasari - cursuri in Germania

Reprezentanta in Romania a unui grup de firme din Germania, (AESCULAP - BBRAUN - MAQUET) producatori de instrumentar si aparatura medicala pentru chirurgie - bloc operator.
Echipamentele sunt considerate ca fiind pe locul 1 in lume in privinta calitatii, dar si preturile sunt ridicate.
Este nevoie de intense activitati de promovare si o excelenta relatie cu potentialul client.
Activam de 12 ani pe piata romaneasca, iar acest post este scos la concurs datorita dezvoltarii companiei.
Detalii: www.rafi.ro, www.maquet.com,