DIRECTOR VANZARI - IT

S.C. ASCENDIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza echipa de vanzari (aloca clienti, hotareste creditele furnizor, verifica incasarile);
- Coordoneaza comenzile PM (politica de stoc, politica de achizitii, certifica furnizori locali);
- Coordoneaza legatura cu furnizorii (obtine preturi speciale promotii si volum, verifica stadiul target si praguri pfr);
- Coordoneaza echipa de marketing (programe mkt furnizori, promotii pentru reseleri).

CERINTE

- Absolvent(a) invatamant superior (preferabil Automatica / Calculatoare / Electronica);

- Experienta manageriala in vanzari de minim 1-2 ani;

- Cunostinte solide hardware si software;

- Bune abilitati de comunicare si relationare;

- Leadership si putere de decizie;

- Abilitati manageriale (organizare, planificare, prioritizare, anticipare);

- Buna cunoastere a aplicatiilor MS Office;

- Cunoasterea limbii engleze ¿ nivel avansat;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;

- Posibilitati de dezvoltare a carierei intr-un domeniu dinamic;

- Mediu de lucru profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentia ASCENDIS recruteaza pentru System Plus.
Din 1992 System Plus este unul dintre cei mai mari si mai respectati furnizori de solutii informatice.
Importam si distribuim in toata tara tehnologie de calcul provenita de la cei mai importanti producatori mondiali.
Suntem principalul partener al firmelor HP si Dell in Romania.
Suntem specializati in dezvoltarea de proiecte informatice complexe, la cheie, realizate pe platforme Microsoft sau Unix, pentru care oferim:
- Consultanta
- Proiectarea configuratiilor
- Furnizarea echipamentelor
- Instalarea, conectarea in retele si punerea in functiune a sistemelor