Manager zonal

SC Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste ca fiecare agent sa desfasoare activitatile zilnice conform fisei postului;
- Coordoneaza activitatea echipei de vanzari in conditii de rentabilitate si dezvolta zona de acoperire atribuita;
- Implementeaza impreuna cu agentii strategia de vanzare, conform KPI stabiliti la nivel managerial si urmareste realizarea planului de vanzari si profit;
- Analizeaza vanzarile gamelor de produse specifice, iar conform istoricului, corelat cu cerintele pietii propune masuri de optimizare a acestora;
- Urmareste acoperirea zonei alocate, cu o reteta de distributie eficienta;
- Planifica si urmareste vanzarile si incasarile;
- Urmareste respectarea obligatiilor contractuale catre clienti;

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- experienta in vanzari si intr-un post de conducere de min 2 ani;
- bune abilitati de comunicare, relationare, construire echipa;
- bune abilitati de planificare si de organizare a activitatii;
- domiciliul stabil in localitatea pentru care s-a plasat anuntul;
- permis de conducere categ B;
- disponibilitate pentru deplasari;

BENEFICII OFERITE

- colaborare cu o echipa profesionista;
- masina de serviciu;
- mediu de lucru placut;
- posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de ANVELOPE pt turisme, 4X4, camioane si agroindustriale, uleiuri si consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare (ambiental).

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 5 puncte de lucru din Piatra Neamt, Iasi, Bucuresti, Timisoara si Cluj.