Director Vanzari

SC REINVENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

coordonarea activitatii de vanzari a retelei proprii de magazine a companiei;
corelarea comenzilor cu cererea si istoricul fiecarei locatii si cu produsele existente in stoc ;
raportari catre managementul companiei;
elaborarea si urmarirea planului de vanzari si profit;
elaboreaza si urmareste realizarea planului de marketing;
identifica directii de dezvoltare si propune promovarea de produse si solutii noi;
optimizeaza stocurile de marfa;
conduce si organizeaza activitatea departamentului;
negociază şi semnează contracte de vânzări directe şi distribuţie şi de consultanţă/servicii de marketing

CERINTE

Experienta in vanzari (minim 3-4 ani)
Competente in planificare, organizare, delegare, control si comunicare;
Persoana responsabila, organizata;
Permis de conducere;
Cunostinte de limba engleza;
Adaptabilitate la situatii de criza;
Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
Loialitate (persoana ce intelege asigurarea confidentialitatii documentelor cu care opereaza);
Echilibru emotional, constanta in atitudini si manifestari;
Corectitudine, receptivitate, orientare catre nou, flexibilitate si creativitate rezistenta la efort si stres;

BENEFICII OFERITE

Se incheie contract de munca pe perioada nedeterminata cu posibilitatea promovarii in cadrului companiei.
Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Domeniul de activitate este consultanta comerciala si evidenta contabila, firma facand parte din grupul de firme REINVENT, existent pe piata incepand cu 1993