DIRECTOR VANZARI

RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza, implementeaza strategia de vanzari la nivelul firmei;
- Intocmeste si gestioneaza bugetul anual de venituri si cheltuieli;
- Optimizeaza reteaua de distributie;
- Intocmeste analize si rapoarte specifice;
- Coordoneaza si supervizeaza echipele de vanzari;
- Elaboreaza sistemele de motivare si evaluare a personalului din vanzari.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta minim 2 ani in coordonare vanzari si administrare bugete (de preferat, vanzari B2B);
- Experienta in coordonare personal;
- Abilitati de comunicare, negociere, atitudine proactiva, flexibilitate;
- Cunostinte operare PC (MS Office) - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Posibilitati de dezvoltare a carierei;
Mediu de lucru atractiv & dinamic.

Organizat pe divizii, RTC-ul s-a dezvoltat prioritar prin patrunderea in domenii de afaceri diverse. Suntem liderii pietei de papetarie, de carte, de transport si curierat rapid. In afara de distributie avem si activitati de productie si de retail. Am creat branduri nationale puternice, cum ar fi RTC, Diverta, TCE.