DIRECTOR VANZARI

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza si implementeaza strategia de vanzari a companiei catre clientii de produs tiparit
- Coordoneaza activitatea departamentului de vanzari tipar Off-set si centru digital
- Analizeaza mediul de afaceri , prospecteaza piata, identifica potentiali clienti, hunting clienti mari;
- Propune strategii de marketing si promoveaza imaginea companiei;
- Gestioneaza si dezvolta portofoliului de clienti
- Stabileste si intretine relatia cu clientii, urmarind aducerea de noi clienti;
- Planifica abordarea clientilor/intalnirile/identificarea nevoilor clientilor/prezentarile de produse/finalizarea contractelor
- Negociaza, incheie contracte si urmareste derularea lor.
- Gestioneaza bugetele alocate si aplica standardele stabilite

CERINTE

- Studii superioare finalizate, cursuri de specializare in domeniul vanzarilor.
- Experienta : minim 3 ani in domeniul vanzarilor(preferabil vanzari B2B , vanzari produs tiparit)
si minim 2 ani intr-un post de coordonare;

- Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri
-Foarte bune cunostinte de limba engleza.
-Cunostinte avansate operare PC (pachetul MS Office, Internet, e-mail), programe de baze de date
-Reale si excelente abilitati de comunicare si negociere,putere de convingere , seriozitate, meticulozitate, capacitate de a urmari obiectivele propuse.
-Capacitate de analiza si sinteza, orientare catre client.
-Spirit organizatoric, dinamism, gandire comerciala, eficienta, adaptabilitate.
-Abilitati manageriale
-Permis de conducere

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Posibilitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu tanar, dinamic, provocator

Grupul de firme DACRIS a fost infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. Printr-o politica de expansiune adaptata structurii si cerintelor pietei, in numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national. Reusind sa raspunda solicitarilor clientilor cu promptitudine, Dacris a castigat un loc important in piata.