Director vanzari

SC TENTA DESIGN COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea, indrumarea si controlul activitatii de distributie in Bucuresi si in tara;
- Prospectarea pietei de desfacere a produselor societatii si supravegherea concurentei;
- Raspunderea privind livrarea produselor la termenele si in conditiile prevazute in contractele comerciale;
- Intocmirea de studii de previziune a cererii de produse si corelarea ofertei cu cererea;
- Cunoasterea necesitatilor de produse de pe piata;
- Participarea activa la targuri, expozitii etc;
- Coordoneaza activitatea agentilor de vanzari.

CERINTE

Capacitate dezvoltata de comunicare, spirit combatant;
Bun negociator, spirit de comerciant, convingator;
Bun cunoscator al legislatiei referitoare la activitatea de comert;
Abilitati de organizare, conducere si supraveghere a personalului din subordine;
Capacitate de evaluare a performantelor salariatilor din subordine;
Experienta minim 3 ani;
Cunostinte PC;
Permis Conducere: B;
Referinţe/recomandari disponibile de la locurile de muncă anterioare.

Compania a luat nastere in anul 1994 si are ca obiect de activitate proiectarea, productia si comercializarea posetelor, portofelelor si cordoanelor din piele naturala.TENTA inseamna in tot ce face creativitate, dinamism, deschidere, indrazneala, grija pentru detalii si frumos si nu in ultimul rand consecventa.