DIRECTOR VANZARI

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conduce si gestioneaza activitatea comerciala a intregii societati;
Urmareste respectarea de catre angajati a sarcinilor de serviciu;
Gestioneaza intreaga activitate comerciala a companiei;
Raspunde de incasarea la termenele stabilite a sumelor aferente contractelor;
Negociaza si incheie contracte de vanzare cumparare a produselor comercializate de companie;
Dispune modificari de contracte, poate lua orice decizie ce nu contravine interesului societatii sau fara baza legala;
Intocmeste si aproba lansarile in productie catre furnizorul de produs;
Dispune masuri pentru intocmirea urmatoarelor situatii lunare:
tinerea evidentei contractelor
verificarea inscrisurilor contractelor (semnaturi, stampile etc.)
completarea contractelor cu anexe si acte aditionale
urmarirea incasarilor conform graficelor
notificarea din timp (cu respectarea clauzelor contractuale) a clientilor rau platnici
Dispune respectarea circuitului documentelor cu regim special;
Este responsabil de realizarea cifrei de afaceri anuale si respectarea bugetelor alocate;
Este responsabil de realizarile planificate Directorilor Zonali.
Participa la targuri si expozitii de profil;
Intocmeste semestrial raportul de activitate.

CERINTE

Absolvent studii superioare TEHNICE sau ECONOMICE;
Experienta relevanta in domeniu: minim 2 ani post similar in Administrare afaceri / Comercial / Vanzari;
Cunostinte bune MS Office;
Cunostinte bune de limba ENGLEZA;
Permis auto, categoria B cu experienta.

Candidatul ideal trebuie sa aiba foarte bune abilitati de comunicare si relationare cu cei din jur, spontaneitate, spirit de observatie, putere de mobilizare a personalului in realizarea sarcinilor, sa fie un bun cunoscator al tehnicilor de lucru,bun negociator, diplomat, bun manager, ferm si autoritar.

BENEFICII OFERITE

Salariul NET FIX lunar este 1000-1200 EURO;
Se ofera bonificatii anuale 1,5% din cifra de afaceri.
Se ofera auto la dispozitie, telefon, laptop etc.
Program de lucru L-V: 9.00-18.00; Disponibil program prelungit specific postului.
Perioada de proba este de 3 luni.
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

Companie Resurse Umane cu obiect de activitate : Recrutare Selectie personal si Consultanta in Domeniul Managementului Resurselor Umane.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE IMPORTUL SI DISTRIBUTIA PANOURI TERMOIZOLANTE PENTRU CONSTRUCTII.
* Locatia: sector 3 Bucuresti.

www.mediamarket.ro este momentan in reconstructie