DIRECTOR VANZARI

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza, coordoneaza si controleaza procesul de vanzare catre clientii distribuitori;
- Stabileste termenii si conditiile care se aplica de Managerii Regionali in negociere, in acord cu politica de produse/ preturi stabilita de managementul firmei;
- Avizeaza discount-ul permanent acordat, termenul si modalitatea de plata;
- Analizeaza vanzarile catre clientii distribuitori si identifica masurile necesare largirii gamei de produse comandate;
- Analizeaza serviciile furnizate clientilor si ia masurile necesare cresterii eficientei acestora;
- Monitorizeaza indicatorii de performanta specifici proceselor de vanzare catre clienti distribuitori;
- Organizeaza si controleaza activitatea operatorilor comenzi distributie privind inregistrarea, pregatirea si livrarea comenzilor pentru clientii distribuitori;
- Participa la activitatea de vanzare prin vizite la clienti;
- Raportare prompta a informatiilor din piata (clienti potentiali, concurenta etc.) Directorului Executiv si, de asemenea, a deficientelor aparute in activitatea coordonata in vederea analizarii si rezolvarii lor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Experienta minim 5 ani in vanzari (constituie avantaj activitatea in domeniul distributiei);
- Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara;
- Abilitate in intelegerea situatiilor financiare si contabile;
- Capacitate de organizare si motivare a echipei de lucru;
- Bune abilitati de comunicare, identificare si solutionare a problemelor;
- Atitudine proactiva, dinamism, orientare spre rezultate;
- Cunostinte operare PC - nivel avansat;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Lucrul intr-o echipa tanara
- Pachet salarial atractiv
- Masina de serviciu, telefon, laptop

Grupul de firme DACRIS a fost infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. Printr-o politica de expansiune adaptata structurii si cerintelor pietei, in numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national. Reusind sa raspunda solicitarilor clientilor cu promptitudine, Dacris a castigat un loc important in piata.