Director Vanzare- experienta in vanzarea de solutii IT in domeniul financiar-bancar

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este subsidiara unei companii din Ungaria ce a inceput ativitatea din Romania cu obiectivul de a deveni unul dintre principalii furnizori de solutii financiar-bancare de pe piata.
Experientele pozitive din Ungaria si Bulgaria arata ca serviciile lor pot devenii in cativa ani lideri pe diferite segmente ale pietei bancare si de capital- fonduri de investitii si fonduri de administrare a pensiilor private, factoring, trezorerie, etc.
Angajatii companiei sunt experti in domeniul financiar-bancar si IT care au rolul de-a intelege perfect problemele clientilor si de-a customoza aplicatia, conform fluxurilor de business existente la client.

Cerinte:
studii superiore finalizate in domeniul economic;
experienta prealabila in vanzari directe, de preferinta in domeniul financiar-bancar sau in domeniul vanzarii de aplicatii informatice;
experienta pe o pozitie similara sau pe o pozitie de Key account Manager de minim 3 ani de zile, preferabil intr-o companie multinationala,
experienta in vanzare B2B,
portofoliul de clienti din acelasi domeniu de activitate sau conex, constituie un real avantaj,
Carnet de conducere ctg B – obligatoriu;
Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
Cunostinte de limba engleza – nivel bun/avansat: scris, citit, vorbit;
excelente abilitatide de vanzare si de negociere;
Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare;
valori si principii morale solide;
Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare;
Experienta interumana, abilitatea de a lucra sub presiune.

CERINTE

Stabilirea strategiei de vanzari pentru solutiile financiar-bancare ale firmei;
Planificarea activitatilor de vanzare, intocmire baze de date clienti;
Identificarea si atragerea de noi clienti potentiali pe piata;
Crearea si dezvoltarea de relatii cu clientii targetati de firma;
Cunoasterea si intelegerea in profunzime a pietei actuale si viitoare;
Cunoasterea si analiza comportamentului concurentei;
Urmarirea nevoilor clientilor si personalizarea ofertelor;
Insusirea tuturor informatiilor tehnice despre produsele firmei din programul de vanzari;
Evidenta tuturor vizitelor si ofertelor, rapoarte de activitate;
Indeplinirea planului de vanzari.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.