Director Vânz¿ri

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementeaza strategia generala a companiei, concepe si aliniaza strategia de vanzari la aceasta
Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari;
Manageriaza echipa de vanzari pentru indeplinirea obiectivelor generale si specifice, actioneaza pentru dezvoltarea si promovarea personalului din departament;
Actioneaza pentru cresterea satisfactiei clientilor, fidelizarea celor curenti si castigarea de noi clienti;
Realizeaza si actualizeaza permanent analiza concurentei (produse, preturi, promovare, distributie);
Monitorizeaza, la nivelul echipei de vanzari, promovarea brandurilor specifice la clienti, conform instrumentelor si cerintelor indicate de Marketing Manager.

CERINTE

Studii superioare (licentiat in studii tehnice: Electronica si Telecomunicatii), experienta minim 3 ani pe o pozitie similara, in IT&C ( importuri si distributie);
Cunostinte aprofundate de : vanzare si negociere, marketing, management organizational, management al echipei;
Capacitati de management (previzionare, planificare, organizare, monitorizare, control evaluare), de relationare, motivare si conducere a echipei, de prioritizare a informatiei si sarcinilor;
Capacitate de decizie in situatii de risc si de incadrare in termene limita, personalitate puternica, doritor sa se perfectioneze si sa invete
Limba engleza- bine

BENEFICII OFERITE

Perioada de proba de 3 luni: salariu fix (33-3500 RON net) , telefon serviciu, decont benzina masina personala;
Perioada urmatoare: salariu fix (maxim 4000 RON net), masina de serviciu, asigurare medicala, telefon de serviciu, prima de Paste (50% din salariu), prima Craciun (100% din salariu), prima pentru copil de 1 iunie, prima de fidelitate dupa primii 2 ani in companie, sistem de comisionare.

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie.
www.jobsfactory.ro / www.emploi.ro
Recrutam pentru clientul nostru, companie romaneasca prezenta pe piata IT&C din anul 1994, avand ca profil distributia la nivel national de echipamente de comunicatii de inalta tehnologie.