Director Utilaje

Business IQ

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si supravegheaza buna functionare a departamentelor din subordine (constructii, utilaje de gradinarit, salubrizare si dezapezire)
- Colaboreaza cu Directorul Executiv/ Presedintele, privind desfasurarea in bune conditii a activitatii firmei si i se subordoneaza acestuia;
- Raspunde din punct de vedere civil, penal, material etc. pentru activitatea decizionala, avand in vedere atat atributiile dobandite prin delegare/imputernicire (dupa caz), precum si cele conforme contractului managerial;
- Stabileste raspunderile si imparte sarcinile de activitate pentru personalul avut in subordine; intocmeste fisele posturilor pentru sefii departamentelor din subordinea sa, de asemenea, aproba fisa/le postului/lor pentru functiile de executie din cadrul departamentelor pe care le conduce;
- Face propuneri catre Directorului Executiv/Presedinte, privind eficientizarea activitatii departamentelor din subordine, propunerile putand fi atat proprii, cat si provenite de la angajati;
- Raporteaza Directorului Executiv/ Presedintelui, orice neregula, problema tehnica sau administrativa din cadrul departamentelor pe care le conduce; totodata propune masuri eficiente de solutionare;
- Efectueaza orice activitate corespunzatoare fisei postului;
- Monitorizeaza activitatea toturor managerilor de proiect, program, departament, produs sau contract care apartin domeniului de certificare; acestia sunt supravegheati sa-si desfasoara activitatea respectand procedurile, instructiunile si normele cuprinse in Manualul Calitatii/ Mediului/ Securitatii si Sanatatii Ocupationale;
- Propune realizarea de investitii suplimentare.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare, de preferat domeniul tehnic/management (Facultatea de Utilaj Tehnologic);
- Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri;
- Experienta in domeniul comercial de minim 4 ani;
- Cunostinte de limba engleza/germana, nivel avansat;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficien¿a;
- Excelente abilitati de utilizare a computerului (Word, Excel)

BENEFICII OFERITE

- Materiale directe: salariu de baza, spor la salariu de baza (ore suplimentare, ore de noapte, de fidelitate);
- Materiale indirecte: concediu de odihna, sarbatori legale, concedii medicale, zile libere platite pentru evenimente deosebite, plata programe de formare profesionala; prime de Pasti/Craciun;
- Masin¿ de serviciu, telefon mobil, tichete de masa.

Business IQ recruteaza pentru o societate comerciala, care activeaza in domeniul import si comercializare de utilaje, accesorii destinate activitatilor de constructii, reparatii drumuri si poduri, salubrizare, deszapezire; totodata, ofera servicii pentru intretinere si reparatii utilaje si autospeciale.
Clientul nostru si-a castigat reputatia pe piata interna, prin colaborarea eficienta cu producatori de mare calibru din Uniunea Europeana si SUA, precum: EPOKE (Danemarca), Bucher-Schoerling (Germania), VDL (Olanda), Sthill(USA).

Business IQ is specialized in providing recruitment and selection services on the Romanian market. We focus on the specifics of your industry and help you make informed decisions about the right people for your business.
We help our clients communicate, attract and select the best professionals and support our partners in the area of image building and recruitment.