DIRECTOR TEHNIC

VEL SERVICE S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatile de functionare corespunzatoare a firmei din punct de vedere tehnic si managerial in conformitate cu politicile si strategia de productie ale firmei;
- Organizeaza si coordoneaza intregul proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de investitii, pentru cele efectuate pentru beneficiari, activitatea de intretinere si reparare a utilajelor si instalatiilor;
- Elaboreaza documentatia sistemului de management al calitatii: Manualul Calitatii, proceduri de sistem, proceduri de lucru, formulare de inregistrare aferente procedurilor, planuri ale calitatii;
- Coordoneaza activitatea de certificare a sistemului de calitate cu organisme acreditate in acest sens;
- Acorda asistenta managementului executiv al organizatiei in definirea si implementarea politicii organizatiei in domeniul calitatii, a obiectivelor si strategiilor organizatiei;
- Gestioneaza documentele sistemului de management al calitatii;
- Analizeaza neconformitatile si trateaza reclamatiile;- Implementeaza si mentine sistemele de management al sanatatii si securitatii in munca.

CERINTE

Competente profesionale:
- studii superioare finalizate in domeniul tehnic al constructiilor;
- experienta de min. 5 ani pe o pozitie de Director Tehnic;
- autorizatie CQ;
- cunoasterea limbii engleze (nivel avansat);
- cunostinte de management general;

Competente individuale:
- Competente de delegare si previzionare;
- Abilitati de planificare si coordonare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;- Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Spirit de ordine si disciplina;
- Usurinta in comunicare;
- Atitudine orientata pe rezultate;
- Spirit dinamic, capacitate de automotivare.

Atentie! Numai candidatii care corespund intocmai cerintelor postului vor fi contactati pentru interviu.

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviul final.

Incepand cu anul 2010, Vel Service ataca agresiv si cu profesionalism piata marilor antreprenori generali din Romania.
Urmarim atragerea celor mai importante contracte pe domeniile vizate (infrastructura rutiera, retele de apa si canalizare, retele electrice si retele de gaze) bazate atat pe investitii din fonduri europene, cat si pe investitii private.
In demersul nostru ne bazam pe profesionalismul oamenilor din echipa si pe competentele top managementului.