Director tehnic

SC SMART JOB SOLUTIONS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este subordonat Directorului general al societatii. Raspunde de coordonarea si asigurarea intregului proces de productie in vederea realizarii produselor, in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale firmei.

Acorda consultanta tehnica Directorului general si altor angajati direct interesati, in vederea luarii unor decizii rentabile pentru companie;
Urmareste asigurarea aprovizionarii cu materialele si echipamentele necesare realizarii obiectivelor de productie;
Propune masuri si solutii in vederea valorificarii capacitatilor de productie existente;
Planifica activitatea de productie in sectii in functie de planurile de productie si de numarul comenzilor primite sau potentiale;
Elaboreaza si supune spre aprobare politicile firmei in ceea ce priveste productia;
Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie;
Organizeaza si coordoneaza introducerea in fabricatie a produselor noi si raspunde de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie;
Aproba instructiunile tehnologice pentru fiecare faza de productie, atat la implementarea cat si la modificarea lor, si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate;
Asigura continuitatea productiei la standardele stabilite, in conformitate cu planul cerut de vanzari;
Asigura buna coordonare intre serviciile si directiile companiei, pentru a realiza comenzile la timp;
Asigura conditiile necesare respectarii normelor de SSM si PSI.
Conduce procesul de asigurare a calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor si standardelor existente.
Reprezinta compania, in limitele stabilite.

CERINTE

• Studii superioare tehnice;
• Experienta in domeniu de minim 7 ani; experienta intr-o functie de conducere si de coordonare de cel putin 2 ani;
• Cunostinte tehnice in domeniul prelucrarilor mecanice si constructii metalice;
• Cunostinte privind legislatia in vigoare sub incidenta careia cade activitatea de prelucrari mecanice si constructii metalice; cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul de productie la nivel national si international;
• Orientare catre nou si implementarea de noi solutii calitativ superioare;
• Cunostinte de limba engleza si de operare PC;
• Posesor carnet conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu modern, competitiv.
Pachet salarial atractiv.

Postul este pentru lucru in BUCURESTI.

Selectie, recrutare si plasare forta de munca in tara si strainatate