Director Sucursala

Signal Iduna Asigurari de Viata S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de definirea si implementarea strategiei locale de abordare a pietei existente si de dezvoltarea de noi parteneriate;
Monitorizeaza indeplinirea obiectivelor stabilite de companie la nivelul sucursalei;
Responsabil de indeplinirea bugetului sucursalei;
Studierea continua a pietei locale si identificarea tendintelor pietei locale;
dentificarea de potentiali clienti si oportunitati locale de business;
Responsabil de calitatea serviciilor oferite de catre companie si de imbunatatirea continua a acestora;
Asigura o forta de vanzare cantitativ si calitativ la standardul stabilit de companie; defineste criterii de performanta pentru membrii echipei;
Responsabil de recrutarea si sprijinirea consultantilor in procesul de vanzare;
Evalueaza consultantii si ia decizii privind progresul in cariera sau incetarea colaborarii;
Se asigura de indeplinirea tuturor sarcinilor si in conformitate cu politicile si procedurile companiei;
Reprezinta compania in relatie cu autoritatile locale si clienti cheie.

CERINTE

Foarte buna cunoastere a pietei asigurarilor;
Minim 3 ani experienta in managementul vanzarilor;
Experienta relevanta in coordonarea si motivarea echipelor de vanzari;
Capacitate de planificare si organizare;
Competitivitate si orientare puternica spre rezultate;
Analitic, gandire comerciala strategica;
Capacitatea de a lua decizii in mod independent;
Excelente abilititi de relationare;
Bune abiliati de comunicare, atat scrisa cat si verbala;
Limba engleza nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Contract de munca, salariu fix plus bonus vanzari;
Programe de training;
Tichete de masa, telefon, asigurare sanatate si accident.

SIGNAL IDUNA is one of the leading financial groups in the German market, with particular tradition and expertise in the field of health, life and accident insurance. The Group is currently setting up its first insurance company in Romania. Signal Iduna Romania?s mission and ambition is to become the market leader in health insurance.