DIRECTOR SUCURSALĂ ( Municipiul Bucureşti )

FONDUL NATIONAL DE GARANTARE A CREDITELOR PENTRU INTREPRINDERILE MICI SI MIJLOCII S.A. – IFN ( F.N.G.C.I.M.M. S.A. - IFN)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conducerea curentă a sucursalei;
Stabilirea şi susţinerea întâlnirilor cu potenţialii clienţi şi parteneri;
Realizarea unui portofoliu de clienţi ( eligibili );
Identificarea nevoilor clienţilor şi stabilirea de soluţii adecvate;
Gestionarea documentaţiei specifice;
Atingerea obiectivelor specifice postului;

CERINTE

Studii superioare economice;
Experienţă minim 5 ani în activitatea bancară de creditare;
( Cunoştinţele în domeniul analizei financiare şi creditării persoanelor juridice constituie un avantaj distinctiv )
Abilităţi manageriale şi experienţă în funcţii de conducere într-un post similar de minim 1 an;
Abilităţi de relaţionare şi prezentare;
Capacitate de analiză şi rezolvare a problemelor, excelentă orientare către clienţi şi rezultate;
Cunoaşterea limbii engleze constituie un avantaj;
Cunoştinţe practice de operare PC;
Rezistenţă la stres, echilibru, tenacitate, seriozitate;
Permis de conducere şi disponibilitate pentru deplasări.

BENEFICII OFERITE

Se oferă pachet salarial motivant în funcţie de performanţe;
Tichete de masă;
Mediu de lucru profesionist şi competitiv;
Oportunităţi de training şi dezvoltare profesională.