Director Showroom Bucuresti

WKH-Dezvoltare Organizationala

Job expirat

RESPONSABILITATI

• sa asigure de o buna relationare cu toti subordona¿ii ¿i subalternii,
• colaboreaza cu departamentul directiile Marketing si Achizitii Internationale
• raspunde pentru realizarea targetului de vanzari, marjei comerciale, vitezei de rotatie,
• incurajeaza angajatii sa lucreze intr-o echipa care sa urmareasca un tel comun;
• deleaga din responsabilitati si sustine angajatii pentru indeplinirea eficienta a responsabilitatilor delegate si atingerea obiectivelor;
• este proactiv, deschis la schimbare si inovatii;
• valorizeaza experienta si ideile membrilor echipei demonstrand respect si consideratie;
• este corect si respecta valorile societatii, constituind un exemplu moral pentru ceilalti angajati.
• raspunde de implementarea standardelor imbunatatite sau a celor noi in cadrul expozitiei;
• se asigura de intocmirea si urmarirea ofertelor de pret pentru clienti

CERINTE

• minim 2 ani experienta in domeniul vanzarii de produse sanitare si ceramice;
• minim 2 ani experianta in gestionarea unui showroom si a unei echipe;
• cunostinte privind modalitatile de expunere a produselor;
• specializari (training) in domeniul vanzarilor,in special a produselor de marca si de calitate.
• are abilitati de analiza, sinteza si adoptare a deciziilor cu promptitudine;
• are abilitati de negociere si comunicare;
• evalueaza obiectiv atitudinea, abilitatile si rezultatele angajatilor;

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o companie lider de piata
- Desfasurarea activitatii alaturi de profesionisti
- Salariu atractiv si bonusuri corelate cu performan¿ele înregistrate;

WKH- Dezvoltare Organizationala face parte din grupul Ascendis - fiind cea mai mare firm¿ de consultan¿¿ româneasc¿ în domeniul Dezvolt¿rii Organiza¿iilor. Cu o experien¿¿ de 5 ani ¿i o echip¿ numeroas¿ de consultan¿i, suntem în m¿sur¿ s¿ abord¿m proiecte complexe de training,recrutare, evalu¿ri de personal, sisteme de conducere a performan¿ei ¿i multe altele. Parteneriatul cu Harrison Assessments a permis companiei WKH- Dezvoltare Organizationala s¿ aduc¿ pe pia¿a româneasc¿ un instrument recunoscut de evaluare, ce combin¿ precizia instrumentelor matematice cu rezultatele studiilor psihologice. Instrumentul de evaluare Harrison Assessments a fost conceput de c¿tre Dan Harrison pe baza unei cercet¿ri care a durat 30 de ani. Acesta a fost conceput astfel încât s¿ combine precizia instrumentelor matematice ¿i statistice cu rezultatele studiilor psihologice despre leg¿tura preferin¿e - performan¿¿. Elementul de noutate al acestui instrument este cuantificarea gradului în care anumite cerin¿e ale unui post sunt dezvoltate la un anumit individ.