Director\'s Researcher

Saga Film SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Scouting, selectie si manageriat regizori, in principal, dar si directori imagine, stilisti etc. in vederea realizarii de spoturi publicitare, activitate care implica:
- Vizionari de showreel si selectare regizori cu stil regizoral conform cerintelor scenariului;
- Trimiterea de propuneri de regizori si directori de imagine pentru diverse tipuri de spoturi publicitare catre agentii;
- Negocierea conditiilor de lucru si contractuale cu regizori, DoP etc.;
- Permanent research in piata pentru identificarea de noi regizori si case de productie straine care reprezinta regizori;
- Pastrarea in permanenta a contactului si mentinerea unor relatii stranse cu regizorii si producatorii straini.

CERINTE

- Studii superioare;
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Limba engleza la nivel avansat;
- Operare PC;
- Rezistenta la stres si timinguri stranse.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Mediu dinamic, atractiv, tanar;
- Bonusuri in functie de realizari.

Casa de productie spoturi TV si filme, infiintata in anul 2000 in Bucuresti, aflandu-se in prezent in topul firmelor de profil din Romania.