DIRECTOR RESURSE UMANE

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Clientul nostru este un cunoscut centru de materiale de constructii cu o oferta de produse completa, un pachet de servicii dedicate eficiente si un program Business to Business.
- Strategia firmei este de a construi parteneriate de lunga durata, prin respect si loialitate fata de clientii sai.
- Datorita dezvoltarii afacerii cautam o persoana pentru postul Director Resurse Umane.

Rolul:

- Dezvolta, implementeaza si coordoneaza toate activitatile organizationale si de resurse umane : recrutare si selectie, compensatii si beneficii, motivarea angajatilor, instruire si dezvoltare, evaluarea performantelor etc pentru a sustine nevoile de dezvoltare ale companiei;
- Implementeaza si coordoneaza politicile si procedurile de resurse umane, activitatile de recrutare, strategia de training si dezvoltare, sistemul de evaluare al performantelor, planurile de motivare si dezvoltare, relatiile de munca;
- Coordoneaza intregul proces de recrutare, selectie si inductie de personal potrivit politicilor companiei;
- Estimeaza necesarul de personal in fiecare departament;
- Dezvolta planuri de succesiune adaptate la evolutia organizationala a companiei;
- Dezvolta si implementeaza sistemul de evaluare a performantelor;
- Elaboreaza programul anual de instruire si dezvoltare profesionala a angajatilor;
- Coordoneaza activitati administrative de resurse umane;
- Furnizeaza managementului informatiile necesare in probleme de legislatia muncii;
- Ofera sprijin si motiveaza angajatii companiei;
- Participa la dezvoltarea si administrarea bugetului in departamentul de resurse umane;
- Coordoneaza organizarea evenimentelor interne pentru angajati;
- Mentine relatia cu furnizorii externi de consultanta in resurse umane.

CERINTE

- Experienta profesionala de minim 3 an intr-o pozitie similara;
- Studii superioare;
- Solide cunostinte de legislatie a muncii si de psihologie umana;
- Bune cunostinte despre comportamentul organizational;
- Buna cunostere a limbii Engleze;
- Foarte bune abilitati de coaching, motivare si feedback;
- Foarte bune abilitati de comunicare si de relationare interpersonala;
- Tact, capacitate de ascultare, orientare catre oameni, diplomatie;
- Proactivitate;
- Abilitati de organizare si coordonare a personalului;
- Cunostinte operare PC- MS Office, Emailing;
- Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil.

BENEFICII OFERITE

Se ofera: pachet salarial motivant, negociabil; posibilitati de promovare.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.