Director Resurse Umane

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tine evidenta dosarelor de personal
Recrutare personal - Efectuarea inregistrarilor in registrul de evidenta Salariati
Gestionarea bazei de date a angajatilor
Operarea modificarilor din Carnetul de munca
Verificarea corectitudinii actelor depuse de angajati
Redactarea contractelor de munca
Intocmirea actelor necesare pentru angajarea personalului si depunerea lor la ITMB
Mentine relatiile cu ITMB si alte institutii ale statului
Urmareste si aplica prevederile legale in domeniul relatiilor de munca si al asigurarilor sociale
Elibereaza documente catre salariati
Pregateste documentele pentru intocmirea si incetarea contractelor individuale de munca
Raspunde de intocmirea corecta a tuturor documentelor de personal si a actelor in conformitate cu legislatia in vigoare
Colaborarea cu managerul companiei pentru realizarea obiectivelor companiei si a departamentului.
Verificarea intocmirii corecte a statelor de salarii pentru toti angajatii companiei.

CERINTE

Cunostinte de managementul resurselor umane
Atestatul de inspector de resurse umane
Absolvent studii medii/ superioare
Experienta in domeniu - minim 5 ani
Cunostinte operare PC (Microsoft Office, Internet, baze de date, etc)
Persoana dinamica si motivata
Abilitati de comunicare interpersonala
Rezistenta la stres si atentie la detalii
Experienta intr-un post cu responsabilitati similare