Director Resurse Umane

Hart Human Resource Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta strategii de loializare si crestere a angajamentului angajatilor fata de companie prin stabilirea unei viziuni comune a managementului si angajatilor privind obiectivele companiei.
- Coordoneaza activitatea de recrutare si selectie din cadrul companiei
- Coordoneaza activitatea de gestiune a personalului si evidenta remuneratiei salariale
- Coordoneaza activitatea de evaluare a performatelor angajatilor din cadrul companiei, asigurand o gestiune corecta a intregului proces de evaluare (periodic si anual).
- Elaboreaza planurile anuale de instruire corelate cu necesitatile de instruire identificate si cu bugetele de instruire alocate.
- Propune pachete de compensatii si beneficii corelate cu nivelul de performanta al angajatilor si cu situatia existenta pe piata
- Dezvolta si coordoneaza strategii de comunicare si PR intern in vederea cresterii motivatiei angajatilor.
- Analizeaza indicatorii cheie operationali , specifici departamentului de resurse umane (rezultate, costuri, abseteism, fluctuatie) si elaboreaza recomandari pentru imbunatatirea acestora.
- Planifica si urmareste incadrarea in bugetul de venituri si cheltuieli pentru departamentul de Resurse Umane
- Conduce si motiveaza echipa din subordine, asigurand reducerea fluctuatiei
- Elaboreaza bugetul HR anual si urmareste incadrarea in el.

CERINTE

- Min. 3 ani pe o pozitie similara
- Studii superioare finalizate
- Limba engleza – nivel conversational
- cunostinte PC : Word, Excel, Outlook, Baze de date – nivel mediu
- bune cunostinte de Managementul Resurselor Umane

HART Human Resource Consulting este o companie de consultanta in resurse umane care isi sprijina partenerii prin solutii de recrutare si selectie, evaluare individuala si dezvoltare, managementul carierei, diagnoza organizationala si training.

Clientul nostru este o companie multinationala prestigioasa.