Director Regional Vanzari Servicii - Zona Est

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza, monitorizeaza, planifica, controleaza, ia decizii in legatura cu toata activitatea de vanzari a punctelor de lucru Iasi, Bacau, Brasov, Galati, Prahova, Constanta;

- Planifica activitatea de vanzare pentru fiecare punct de lucru aflat in subordine;

- Stabileste, implementeaza si supervizeaza strategia de vanzare a fiecarui punct de lucru aflat in subordine;

- Initiaza programe si planuri de motivare si stimulare a reprezentantilor de vanzari ca: bonusuri, concursuri, etc., care sa conduca la cresterea vanzarilor;

- Intocmeste rapoarte de analiza a vanzarilor necesare imbunatatirii strategiei vanzarii;

- Furnizeaza rapoarte Directorului de vanzari privind activitatea de vanzare;

- Impreuna cu Departamentul de Resurse Umane recruteaza personal pentru echipele de vanzari ale punctelor de lucru aflate in subordine;

- Participa la gasirea metodelor de implementare a strategiei de marketing elaborata de departamentul marketing si supervizeaza desfasurarea acesteia;

- Stabileste, implementeaza si supervizeaza calculul comisioanelor aferente punctelor de lucru;

- Participa la negocierea contractelor cu clientii care doresc sa comunice numai cu Directorul Regional;

- Decide asupra facilitatilor suplimentare (bonusuri, rate suplimentare, discounturi mai mari fata de cele deja stabilite, etc.) care sunt solicitate de clienti in limita valorilor probate in prealabil de catre Directorul de Vanzari.

CERINTE

- Studii superioare;

- Experienta de coordonare a echipelor piramidale (coordonarea unor manageri care sa aiba in subordine agenti de vanzari);

- Minim 3 ani experienta in domeniul vanzarilor de servicii, pe un post de conducere;

- Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;

- Cunostinte privind procesul de vanzare, cunostinte privind tehnici de negociere, cunoasterea in profunzime a pietii specifice, cunoasterea generala a mediului de afaceri romanesc;

- Initiativa, creativitate, seriozitate si gandire originala pentru dezvoltarea si imbunatatirea activitatii de vanzare.

Va rugam sa aplicati doar daca aveti experienta in vanzarea de servicii si ati avut subordonati zonali/locali care la randul lor aveau alti subordonati (organizare piramidala).

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri anuale

- Masina si telefon de serviciu

- Asigurare de sanatate

- Training in strainatate

Firma mixta romano-austriaca ISG Romania este prezenta pe piata romaneasca din 1999. Incepandu-si activitatea in Ungaria si in Republica Ceha, in prezent ISG furnizeaza servicii specializate in domeniul resurselor umane in tarile Europei Centrale si de Est. ISG are astazi parteneri in Croatia, Cehia, Germania (Stuttgart, Frankfurt), Romania, Serbia, Slovacia, Slovenia. In Austria, ISG acopera intreg teritoriul prin reprezentantele sale din : Vienna, Villach, Graz, Tyrol, Salzbourg, St. Poelten si Wiener Neustadt.