DIRECTOR REGIONAL VANZARI (locatia Bucuresti)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitorul membru al echipei va primi urmatoarele responsabilitati:
- Sa mentina legatura cu filialele si clientii importanti, urmarind volumul vanzarilor, semnaland si solutionand probleme care apar intr-o maniera eficienta;
- Sa se asigure ca sunt respectate procedurile si standardele impuse de companie, in relatia cu filialele si cu clientii finali;
- Va propune si va implementa solutii de crestere a vanzarilor, in vederea atingerii targetelor stabilite;
- Va participa la vizitele saptamanale la filialele alocate din cadrul zonei pe care o va gestiona, in cadrul carora au loc discutii despre clienti, verificari privind incasarile si a problemelor existente in filiala;
- Va participa la vizitele la clienti, impreuna cu agentii filialelor, cu scopul de a promova produsele comercializate;
- Va sustine training-uri pentru colegii din filiale, pentru softurile implementate global, in cadrul companiei (Navision, cataloage de produse, etc.);
- Va coordona si supraveghea, impreuna cu directorul de filiala din zona alocata, procesul de inventariere marfuri, disponibilitati banesti, obiecte promotionale, echipamente electronice, sau alte bunuri date filialelor spre utilizare sau gestiune;
- Va identifica noi clienti cu care va incheia parteneriate privind serviciul integrat de fleet management, oferit de companie;
- Realizeaza rapoarte si analize pe vanzari, incasari si game de produse, transmitand la timp rapoartele la cererea managementului superior.

CERINTE

- Experienta relevanta de minim 3 ani in vanzare B2B de piese auto;
- Experienta in derularea de procese de vanzare consultativa;
- O profunda cunoastere a potentialilor parteneri din zona alocata;
- Cunostinte reale si probate in domeniul distributiei de piese auto;
- Abilitati foarte bune de comunicare, rezolvare de probleme, analiza, sinteza, negociere;
- Orientare catre clientul intern si extern, catre rezultate si indeplinirea obiectivelor;
- Abilitati foarte bune de operare PC si limba engleza;
- Permis de conducere cat. B valid;

BENEFICII OFERITE

Vom sprijini viitorul membru al echipei companiei noastre prin alocarea tuturor resurselor necesare desfasurarii activitatii in cele mai bune conditii, rasplatindu-l cu diverse beneficii (sisteme de bonusuri, training-uri in tara si strainatate etc.) pe langa un venit financiar motivant.

Clientul nostru este o companie multinationala aflata in plina expansiune, membra a unui puternic grup european, lider de piata in segmentul distributiei de piese pentru autoturisme/camioane/vehicule comerciale, echipamente service s.a. cu peste 30 de filiale la nivel national.