Director Regional | Director de vanzari

Mihail House of Wines

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Raspunde de atingerea obiectivului lunar (vanzari, cantitativ, sortimental, valoric, pret mediu net) pe zona de responsabilitate pentru clientii societatii in conditiile respectarii politicii comerciale a societatii.
* Contacteza clientii din portofoliu si prospecteaza piata pentru promovarea produselor si a imaginii companiei in aria geografica de responsabilitate.
* Stimuleaza cererea si vanzarea produselor companiei catre clientii deja existenti si catre clientii noi, in vederea atingerii cantitative si calitative a obiectivelor de vanzare ale departamentului;
* Negociaza termenele si conditiile contractelor;
* Impreuna cu Directorul General organizeaza si coordoneaza activitatea membrilor echipei de vanzari prin stabilirea: planului zilnic de vanzare, planului zilnic de incasare, planului zilnic de vizite la clienti si verificarea modul de indeplinire de catre agenti a obiectivelor stabilite.
* Urmareste zilnic situatia vanzarilor, incasarilor, soldurilor pe depozit si dimensionarea corecta a cantitatilor de marfa livrate clientilor.

CERINTE

- experienta in vanzari de minimum 2 ani.
- o buna cunoastere a domeniului de activitate a companiei
- bune abilitati de operare PC
- detinerea permisului de conducere constituie un avantaj
- persoana dinamica, cu aptitudini de lider
- bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv si bonusuri in functie de performanta

Mai multe detalii accesand: http://www.mihail.ro si http://cricova.mihail.ro