DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI - PRELUCRAREA LEMNULUI (SUDUL ROMANIAIEI - POST LOCALIZAT IN BUCURESTI)

GBP PRO CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la elaborarea strategiei generale de vanzari in Romania si stabileste directiile de actiune pentru zona de responsabilitate
- Are o contributie esentiala la stabilirea politicii de vanzari si a canalelor de distributie pentru zona alocata;
- Mentine si urmarese relatiile comerciale actuale
- Dezvolta piata, gaseste noi clienti/oporunitati de vanzare
- Coordoneaza echipa de vanzari din subordine, urmareste realizarile acesteia si ia masuri in consecinta

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Experienta in vanzari de minim 3 ani, de preferinta in vanzari industriale.
- Expereinta in vanzari - industria lemnului (placi de lemn) sau in retelele de retail pentru materiale de constructie din lemn constituie un avantaj semnificativ.
- Experienta si abilitati in conducerea unei echipe (managementul oamenilor).
- Cunoastere buna a realitatilor economice din Romania, a legislatiei
- Cunostinte bune de limba engleza, nivel peste mediu
- Capacitate de lucru si motivatie puternica
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Persoana responsabila, determinata, orientata spre rezultate
- Disponibilitate de a calatori intensiv
- Permis de conducere - fara incidente

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Bonus in functie de realizari
- Masina de serviciu, telefon, laptop, bonuri de masa.

Clientul GBP PRO CONULTING este o importanta companie, parte a unuia dintre cele mai reprezentative grupuri industriale internationale de productie a hartiei si prelucrare a lemnului.