DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI - A&D

SIEMENS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vizitarea periodica a clientilor si partenerilor firmei (judetele Brasov, Covasna, Harghita, Mures, Sibiu, Alba);
- Participarea la dezvoltarea retelei de clienti/parteneri ai firmei si a strategiilor de vanzare;
- Prezentarea de oferte tehnico-economice, obtinerea de comenzi, intocmirea contractelor tehnice si comerciale;
- Sustinerea de prezentari si informari, tehnice si comerciale pentru domeniile de activitate;
- Consilierea tehnica si comerciala a clientilor asupra produselor, serviciilor si solutiilor ce fac obiectul activitatii sale;
- Colaborarea cu partenerii, la realizarea solutiilor cerute de clientul final;
- Participarea la scolarizari interne si externe in cazul aparitiei noutatilor (tehnice, tehnica de vanzari, etc);
- Se ocupa de scolarizarea partenerilor firmei din punct de vedere tehnic si comercial;
- Participarea la intocmirea si realizarea planului de vanzari, activitati si obiective regionale;
- Intocmirea de rapoarte lunare referitoare la activitatea de vanzari;

CERINTE

Education
Studii de inginerie (automatica, electronica, electrotehnica)

Knowledge/Languages
- Cunostinte bune de limba engleza (scris / vorbit);
- Cunostinte de operare PC: Word, Excel, PowerPoint
- Permis de conducere cat. B

Experience
- Experienta pe un post similar de vanzari produse – automatizari / actionari electrice: minim 3 ani

Capabilities
- Abilitati de comunicare si prezentare
- Ambitios
- Perseverent
- Disponibilitate la deplasari multiple in tara

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Cursuri de perfectionare in tara si in strainatate
- Posibilitate de dezvoltare personala si profesionala
- Auto la dispozitie, laptop, telefon.
- Asigurare medicala, bonuri de masa

Siemens ofera produse de inalta calitate la preturi competitive dar atunci cand si competitorii ofera produse comparabile in functiune, calitate si pret, alti factori intra in joc in impunerea pe piata: brandul puternic, reputatia foarte buna, o istorie a prezentei in tara.

Pentru a aplica direct pe site-ul SIEMENS

Click aici