DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o companie nationala-cu o activitate de peste 13 ani, este lider in domeniul importului si distributiei de produse alimentare care necesita temperatura controlata, congelate si refrigerate, recrutam DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI
- Planifica, instruieste, coordoneaza, organizeaza si controleaza activitatea directorilor de vanzari din regiunea alocata;
- Aplica politica generala si specifica de vanzari a companiei si o adapteaza la realitatile concrete ale pietei;
- Controleaza respectarea politicii de vanzare a companiei;
- Se asigura de indeplinirea bugetelor de vanzari;
- Verifica incadrarea in bugetele de cheltuieli alocate filialelor din subordine;
- Supervizeaza activitatea fortei de vanzari pe zona alocata;
- Verifica, si propune, directorului national de vanzari, comisioanele cuvenitei din procesul de vanzare pentru oamenii de vanzari din subordine;
- Supravegheaza relatiile companiei cu clientii din piata;
- Emite rapoarte de vanzari periodice catre directorul national de vanzari

CERINTE

- Absolvent(a) studii superioare tehnice/economice;
- Experienta intr-un post similar in domeniul FMCG - min. 3 ani
- Permis auto categ. B
- Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
- Cunostinte solide de utilizare PC;
- Cunostinte temeinice despre tehnici de vanzari si negociere;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare;
- Aptitudini organizatorice, lucru in echipa, initiativa, flexibilitate;

BENEFICII OFERITE

- Excelente oportunitati de dezvoltare a carierei;
- Pachet salarial atractiv;

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA UNEI ORGANIZATII. Va asteptam la filialele noastre din Sibiu, Bucuresti si Timisoara!