DIRECTOR punct de desfacere Ceramice - Sanitare

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

-organizeaza, coordoneaza si dezvolta activitatea de vanzare a produselor in cadrul expozitiilor punctelor de desfacere;
-raspunde pentru realizarea targetului de vanzare, marjei comerciale si vitezei de rotatie a stocului pentru produsele ceramice, sanitare si corpuri de iluminat decorative in cadrul punctelor de desfacere;
-participa la intocmirea planului de vanzari pentru expozitiile punctelor de desfacere si stabileste targeturile pentru fiecare expozitie in parte;
-se asigura de amenajarea optima a expozitiilor punctelor de desfacere si de actualizarea produselor expuse;
-raspunde ca toate produsele expuse sa fie disponibile pentru vanzarea catre clienti;
-propune politici de vanzare speciale pentru produsele fara miscare, precum si politici de vanzare pentru produsele pe care doreste sa le promoveze in cadrul expozitiilor punctelor de desfacere;
-identifica si implementeaza solutii de eficientizare a spatiilor de expunere in functie de tipul expozitiei si specificul punctului de desfacere.

CERINTE

-absolvent(a) al unei institutii de invatamant superior;
-minim 4 ani experienta in domeniul organizarii, coordonarii si dezvoltarii unei retele de magazine sau expozitii (showroomuri);
-minim 2 ani experienta in coordonarea a minim 30-50 de angajati;
-experienta in expunerea si vanzarea produselor sanitare sau ceramice;
-cunostinte financiare de baza in domeniul bugetarii, costurilor, veniturilor;
-cunostinte privind modalitatile si tehnicile de expunere a produselor.

BENEFICII OFERITE

Se ofera parte salariala fixa + comision periodic, corelat cu realizarile.

ITJobs Ltd. is a full service search and selection company with offices in Budapest, Belgrade, Munich, Kiev, Vienna.
ITJobs was founded in 2001 in Budapest, with the aim of recruiting for the IT and telecommunication sectors.
Since then the company has built a reputation by recruiting IT professionals across all skill levels, from entry to top-level positions.
In 2005, due to market demand we established a new division, JOBSgarden which is recruiting for all commercial, financial, HR and engineering functions. In 2006 we introduced staff leasing as a new service.
In 2006, a new office was opened, in Bucharest, under the brand-name JOBSgarden.