Director Productie

DIGITAL TELECOMMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea de productie a departamentelor din subordine in vederea obtinerii unui standard ridicat de calitate al produselor si a respectarii termenelor de livrare ;
- Supravegheaza activitatea de aprovizionare cu materii prime si materiale ;
- Urmareste activitatea departamentelor de productie din subordine in vederea cresterii eficientei si a mentinerii unor costuri de productie scazute ;
- Elaboreaza impreuna cu departamentele de proiectare, vanzari si productie, proceduri de lucru comune pentru eficientizarea activitatii ;
- Asigura respectarea ROI, a instructiunilor si procedurilor precum a regulilor de Sanatate si Securitate in Munca ;
- Aproba planul anual si lunar de revizii si reparatii ;
- Realizeaza raporate specifice departamentului de productie ;
- Verifica calitatea produselor inainte de livrarea acestora si evidentiaza produsele neconforme, propune masuri corective.

CERINTE

- studii superioare tehnice
- capacitati organizatorice, capacitate de coordonare a procesului de productie
- capacitate de lucru in conditii de termene de livrare relative scurte
- abilitati de comunicare cu personalul productive, relationare si negociere
- cunostinte bune de operare PC - pachet MS Office , AUTOCAD, SOLIDWORK, etc.
- personalitate puternica, activ, dedicat, lider
- experienta relevanta in coordonarea si supervizarea echipelor de productie confectiilor mecanice – minim 5 ani
- limba engleza avansat
- permis de conducere cat B

BENEFICII OFERITE

- confidential

Firma DIGITAL TELECOMMS SRL a fost infiintata in 1996 avand ca obiect de activitate productia de echipamente si servicii pentru retele de telecomunicatii.
In anul 2008, fost infiintat Departamentul de Mecanica pentru proiectarea si productia de confectiilor metalice specifice: rack-uri si cabinet de interior/ exterior, accesorii, dulapuri si cutii de distributie de joasa tensiune, etc.

Activitatea societatii are la baza spatii proprii de proiectare si productie, o dotare tehnica
complexa si moderna: strung, freza, ghilotina, echipamente sudura in puncte si in mediu de gaz protector pentru aluminiu, otel, inox, stanta CNC Trumpf, abkant Trumpf, instalatie de vopsire in camp electrostatic, etc.