DIRECTOR PRODUCTIE

Lugera & Makler

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie internationala cu head-quarterul in Austria, leader in industria de constructii, numarul 1 in lume in domeniul productiei de caramizi si numarul 2 in Europa in sisteme de acoperisuri, cautam Director de Fabrica.

Responsabilitati manageriale:
Optimizarea proceselor de productie;
Estimari necesare concernului cu privire la cantitati, calitate, personal si costuri de productie;
Colaborare la realizarea bugetului;

Responsabilitati de specialitate:
Organizarea bugetului in functie de circumstantele regionale;
Organizarea si dezvoltarea personalului in productie;
Controlul costurilor pentru energia electrica, de productie, precum si controlul valorii capacitatilor, tinand cont de criteriile de calitate.

Competente:
Raspunzator pentru o buna desfasurare a muncii cu costuri minime de productie.

CERINTE

Studii superioare tehnice (preferabil inginerie mecanica/ electrotehnica/ceramica);
Cunostinte de limba germana - nivel mediu si de limba engleza - nivel avansat;
Experienta minim 3 ani in coordonarea unei echipe;
Experienta minim 5 ani in domeniul productiei cu linii automate de productie, utilaje cu comanda electronica, robotizari;
Cunostinte avansate de MS Office, MS Project;
Cunostinte de baza SAP;
Personalitate puternica, rezistenta la stres;
Disponibilitate pentru deplasari;
Capacitatea de a lua decizii rapide;
Viteza de reactie, proactivitate, responsabilitate;
Abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

telefon de serviciu;
masina de serviciu;
salariu motivant.

Lugera & Makler este o companie de consultanta in domeniul resurselor umane, cu capital slovaco-olandez, ce activeaza in Armenia, Cehia, Polonia, Olanda, Romania si Slovacia.
Suntem o companie internationala, fara limite si frontiere. Misiunea noastra este sa ajutam companiile sa-si gaseasca angajatii potriviti. Sa ajutam oamenii ambitiosi sa-si gaseasca angajatorul potrivit. Noi prezentam oamenii potriviti companiilor potrivite, la momentul potrivit.