DIRECTOR OPERATIUNI

RODIPET CURIER

Job expirat

RESPONSABILITATI

In prezent cautam sa completam echipa manageriala care sa structureze activitatea si sa implementeze planul de actiune. Noii membrii ai echipei vor deveni parte integranta a unui concern care valorizeaza satisfactia angajatilor si rasplateste performanta.

- Construirea, instruirea si coordonarea echipelor de operare

- Coordonarea si managemetul flotei RDP Curier

- Elaborarea impreuna cu Directorul General a strategiei de operare

- Analiza situatiei actuale a flotei disponibile, a depozitelor si a traseelor si determinarea modalitatilor optime de organizare a activitatii de curierat rapid la nivel national (in coordonare cu activitatea desfasurata de departamentul de vanzari)

- Elaborarea si implementarea procedurilor necesare eficientizarii activitatii de curierat

CERINTE

- Studii superioare finalizate

- Minim 2 ani experienta in curierat sau distributie

- Experienta intr-o companie de curierat rapid de nivel national reprezinta un avantaj

- Excelente abilitati de comunicare in limba engleza

- Excelente abilitati de operare PC

- Orientat catre rezultate

- Buna capacitate de organizare si coordonare

Rodipet Curier este o companie noua de curierat rapid, in plina dezvoltare, care se bazeaza pe flota auto si reteaua de distributie a companiei mama, Rodipet SA.