DIRECTOR NATIONAL VANZARI

CITIUS-HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza sistemului de vinzare catre clienti in cadrul organizatiei.
- Actualizarea formei tuturor contractelor intre organizatie si clienti, a modului de analiza lunara a afacerii pe client.
- Analizarea si imbunatatirea modului de lucru al echipelor de vanzari. Implementarea schimbarii.
- Analiza si imbunatatirea sistemului de control/evaluare periodica al echipelor de vanzari.
- Analizarea si imbunatatirea sistemului de salarizare/bonificatie al personalului din departamentul vanzari.
- Instruirea periodica al personalului din cadrul echipelor de vanzari ??? elaborarea de cursuri si supervizarea cursurilor externe.
- Analiza necesarului de training/ programari pentru departamentul de vinzari din cadrul organizatiei.
- Impartirea anuala/lunara a planului de vinzari pe fiecare reprezentant de vanzari conform principiilor organizatiei.
- Raportari periodice catre management, centralizari, clasamente, premieri. Analiza rapoartelor de vinzari/marketing trimise de echipele de vanzari.
- Conlucrarea cu directorii depozitelor locale.
- Lucrul in echipa, impreuna cu dep. aprovizionare si marketing pentru realizarea obiectivelor saptaminale /lunare.
- Asigura legatura intre directorii de vinzari de la reprezentantele partenere si directorii locali.

CERINTE

- studii superioare;
- master, cursuri vanzari, MBA - constituie avantaj;
- experienta in domeniul farmaceutic - minim 2 ani;
- experienta in conducerea unei echipe de vanzari la nivel national (minim 20 reprezentanti vanzari) - minim 3 ani;
- permis categoria B;
- limba engleza nivel avansat;
- cunostinte operare PC- Microsoft Office;
- abilitati manageriale, capacitate de sinteza, comunicare si relationare.
- capacitate de planificare si evaluare;
- abilitati de calcul matematic;

Citius HR este o companie de resurse umane ce ofera servicii complete si profesioniste in domeniul resurselor umane.