DIRECTOR NATIONAL DE VANZARI BUCURESTI-COMPANIE MULTINATIONALA

VON

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la crearea si implementarea strategiei de vanzari a firmei.
Planificarea, dezvoltarea si controlul retelei nationale de distributie a produselor
Analiza pietei si identificarea de noi oportunitati
Indeplinirea obiectivelor de vanzari stabilite cu ajutorul echipei de vanzari
Prezentarea de oferte, obtinerea de comenzi, negocierea contractelor comerciale
Coordonarea directorilor de vanzari pe zonele de centru si de vest din Romania, stabilirea targetelor si a strategiei de vanzari in conformitate cu politica multinationalei

CERINTE

Studii superioare(preferabil tehnice, datorita produselor din portofoliul firmei-cosuri de fum)
Experienta relevanta in vanzari(minim 3 ani experienta) – domeniul tehnic si management
Permis de conducere categoria B, disponibilitate deplasari in tara
Limba engleza si/sau germana. – nivel avansat
Abilitati de comunicare si negociere, excelente abilitati de lider.
Ambitie, perseverenta, initiative, responsabilitate personala, dinamism

BENEFICII OFERITE

masina de servici
telefon de servici
laptop

DESCRIEREA FIRMEI

recrutare personal