Director National de Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta si urmareste implementarea planului strategic de vanzari in conformitate cu obiectivele companiei
Asigura indeplinirea obiectivului de vanzari anual, monitorizarea si imbunatatirea portofoliului de clienti
Elaboreaza si gestioneaza bugetul departamentului de vanzari
Organizeaza si coordoneaza activitatea echipei de vanzari in vederea atingerii si depasirii obiectivelor stabilite
Analizeaza rapoartele de vanzari si propune planuri de actiune
Stabileste obiective si criterii de evaluare a performantei pentru echipa de vanzari
Participa la evaluarea si motivarea echipei de vanzari
Contribuie la intocmirea planului de marketing / stabilirea strategiei de promovare a produselor si urmarirea evolutiei pietei

CERINTE

Experienta pe un post similar sau in coordonarea vanzarilor, minim 3 ani
Studii superioare in domeniul economic, marketing
Experienta in mezeluri sau fmcg constituie un avantaj
Cursuri de specializare in domeniul vanzari, management, marketing
Foarte bune abilitati de comunicare, negociere
Disponibilitate pentru munca de teren
Permis de conducere valabil cat. B

BENEFICII OFERITE

Venituri motivante (salariu si bonus in functie de performanta)
Automobil
Laptop
Telefon mobil
Training-uri de dezvoltare a abilitatilor specifice activitatii