Director Medical

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele generale: Dezvoltarea relatiilor cu liderii de opinie din domeniul medical, promovarea produselor companiei. Indrumare, conducere si supravegherea proceselor de comunicare de specialitate.

Responsabilitatile postului:
- Stabileste si implementeaza strategii de promovare, distributie si vanzare a suplimentelor nutritive catre medici si farmacisti;
- Concepe si monitorizeaza mesajele stiintifice si medicale necesare promovarii si vanzarii suplimentelor nutritive;
- Dezvolta relatii durabile cu liderii de opinie din domeniul medical si farmaceutic;
- Reprezinta compania in relatiile de afaceri;
- Participa la negocierea contractelor comerciale si monitorizeaza respectarea conditiilor definite;
- Organizeaza si sustine prezentari de produse;
- Recruteaza, angajeaza, antreneaza si evalueaza echipa de reprezentanti medicali;
- Stabileste programe de lucru si obiective lunare de vanzare si promovare pentru echipa de reprezentanti medicali;
- Directioneaza eforturile echipei de reprezentanti medicali in scopul atingerii target-ului definit pentru fiecare arie de interes;
- Dezvolta si optimizeaza proceduri eficiente de lucru;
- Identifica posibilitati de dezvoltare a portofoliului de clienti existent;

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare finalizate in domeniul medical;
- Nivel de expertiza in domeniul medical si biochimie;
- Minim 2-4 ani experienta manageriala pe o pozitie similara;
- Abilitati foarte bine dezvoltate de Networking in domeniul Medical & Pharma;
- Orientare spre rezultate;
- Abilitati de formator de echipa;
- Limba engleza la nivel avansat;
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial negociabil in functie de experienta.
Asteptam cv-urile la: cv@qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.