Director Marketing industria alimentara

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta impreuna cu GM-ul strategia de marketing si de promovare a companiei si implementarea acesteia;
- conceperea de planuri de marketing, implementarea si monitorizarea activitatilor de marketing;
- definirea unor noi concepte pentru imaginea companiei: web site, vitrina, ambalaje produse, broşuri de prezentare, afişe, pliante, etc. in mod independent sau prin coordonarea unor agentii;
- conceperea si organizarea de campanii promotionale pe produs/ segment pentru a sprijini obiectivele de vanzari;
- coordonarea si realizarea materialelor promotionale si monitorizarea impactului asupra vanzarilor;
- definirea si coordonarea realizarii grafice a reclamelor, articolelor de presa, etc
- realizarea studiilor de piata;
- relatia cu parteneri externi, contactarea potentialilor furnizori de servicii de marketing, agentii de publicitate, agentii de media - urmareste initierea si realizarea contractelor specifice.
-promoveaza produsele companiei;
-concepe si realizeaza strategii si campanii de marketing;
-dezvoltarea de parteneriate;
-negociaza contractele pentru produsele firmei;
-monitorizeaza piata si face analiza concurentiala.

CERINTE

- studii superioare (specializarea in marketing constituie un avantaj);
- experienta in marketing min. 5 ani, min. 2 ani intr-o pozitie de conducere departament (de preferinta intr-o companie cu specific industrie alimentara)
- aptitudini de comunicare, planificare, organizare si stabilire a prioritatilor
- colaborare anterioara cu agentii de advertising, agentii de media - un avantaj;
- excelente abilitati de comunicare si relationare
- creativitate, initiativa si perseverenta;
- dinamism si spirit de echipa;
- bune cunostinte de operare PC;
- limba engleza.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv
-laptop
-masina de serviciu
-telefon de serviciu