DIRECTOR LOGISTICA SI ACHIZITII- companie productie publicitara

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza liniile de buget referitoare la Logistica&Aprovizionare
- NEGOCIAZA CU FURNIZORII
-coordoneaza activitatea din cadrul depozitului
- stabileste in contractele de achizitii toate clauzele privind: pretul, cantitatile achizitionate si graficul de furnizare, controlul calitatii marfurilor achizitionate, proceduri in cazul constatarii unor defecte ori lipsuri cantitative, documente insotitoare obligatorii;
- coordoneaza derularea contractelor de achizitii urmarind respectarea clauzelor prevazute in acestea; negociaza, coordoneaza si raspunde pentru derularea corecta a contractelor de achizitie si prelucrare la terti
- administrarea bazei de date: INVENTAR SCRIPTIC
- controlul calitatii marfurilor receptionate, livrate si cele din productie;
- coordoneaza derularea contractelor prestari servicii care privesc activitatea departamentului sau (transport marfa; prestatii vamale);
-respecta sistemul de codificare intern
- optimizeaza stocurile, urmarind in permanenta rotatia stocurilor
- actualizeaza lista de preturi ori de cate ori apar modifiari si notifica departamentul de vanzari
- organizeaza si respecta graficele de livrari, coordoneaza activitatea de transport- va avea in subordine o persoana desemnata pentru aceasta sarcina
- propune masuri de imbunatatire a activitatii logistice din cadrul companiei

CERINTE

-experienta in organizarea activitatii de distributie nationala;
- experienta in activitate de organizare depozite;
- cunostinte legislative in domeniu ;
- studii superioare ;
- experienta intr-o pozitie similara minimum 5 ani ;
- abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie ;
- experienta in negocieri si vanzari reprezinta un plus ;
- carnet de conducere (B) ;
- cunostinte PC: Word, Excel , Internet ;
- Engleza - obligatoriu;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati de a stabili relatii cu oamenii, de a coordona echipa
- Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!