Director leasing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conduce , coordoneaza si raspunde de activitatea compartimentului leasing in conformitate cu legislatia in vigoare.
Coordoneaza activitatea de realizare a normelor interne referitor la activitatea de leasing.
Realizeaza si raspunde de o serie de situatii cerute de conducerea societatii si de catre organele de control.
Aproba si urmareste derularea contractelor de leasing ale societatii conform normelor interne, normelor BNR legate de activitatea institutriilor financiar nebancare
Mentine relatiile cu bancile colaboratoare ale societatii.
Raspunde de modul de modul de indeplinire a sarcinilor de serviciu de catre persoanele din subordine.
Verifica aplicarea de catre personalul din subordine a modificarilor legislative.

CERINTE

Experienta in conducerea unui departament financiar-bancara si manageriala de minim 3 ani.
Cunoasterea legislatiei in domeniu.
Cunoasterea legislatiei specifice institutiilor financiare nebancare.
Cunostinte Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta dumneavoastra profesionala.
Oportunitati de dezvoltare profesionala.