Director IT Cercetare & Dezvoltare Tehnologie Software

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Overview of your role inside the team:
- Ofera companiei parerea de expert despre tehnologiile noi si in dezvoltare din piata
- Recomanda achizitia/externalizarea solutiilor IT in vederea inbunatatirii eficientei si costurilor
- Coordoneaza o echipa de administratori de sistem, programatori PHP si alte tehnologii
- Asigura selectia si dezvoltarea echipei de tehnice din companie si comunica echipei HR toate nevoile de dezvoltare si loializare
- Se asigura ca obiectivele tehnologice sunt clar definite si sunt realizabile
- Aloca taskurile si activitatile in cadrul echipei tehnice
- Cauta si contracteaza furnizori pentru a asigura companiei toate resursele necesare indeplinirii obiectivelor
- Comunica cu top managementul pentru a stabili nevoile viitoare de dezvoltare IT
- Stabileste politicile de IT (software si hardware)
- Identifica constant oportunitati de imbunatatire si propune sugestii pentru a realiza schimbarea
- Mentine un procent de 99,9999% timp de functionare si stabileste planurile de urgenta si de recuperare in caz de dezastru.
- Actioneaza ca un model si asigura o conduita profesionala si de due diligence in IT (software si hardware)
- Raporteaza lunar activitatea departamentului si asigura gestiunea corecta si la zi a bugetului
- Asigura securizarea infrastructurii IT impotriva atacurilor prin internet ori a tentativelor interne de frauda

CERINTE

- Studii superioare finalizate cu specializarea in zona de Tehnologia Informatiei
- Minim 4 ani in roluri de management
- Minim 7 ani experienta in industria de online
- Abilitati de comunicare in scris si verbale foarte dezvoltate
- Cunostinte avansate in tehnologiile si sistemele web-based si web-related

BENEFICII OFERITE

- pozitie de top management,
- face parte din bord-ul de management al companiei,
- coordoneaza o echipa de programatori seniori,
- acces gratuit la sala de fitnes,
- acces gratuit la cabinet de masaj,
- participa la teambuilding,
- posibilitatea de a implementa noi tehnologii.

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro