Director General

sc Moteco srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura conducerea operativa a societatii si reprezinta societatea fata de terti.
- Aproba operatiunile de vanzare-cumparare, inchiriere, depozitare, consignatie, prestari servicii, alte operatiuni comerciale sau financiare.
- Elaboreaza strategia de activitate a societatii si programele aferente acesteia.
- Aproba preturile si tarifele pentru produsele si serviciile prestate si comercializate in cadrul societatii conform prevederilor legale, in conditiile in care personalul din subordine solicita in mod expres acest lucru.
- Stabileste necesarul de marfa si servicii, procedeaza la identificarea furnizorilor potentiali interni/externi si contribuie in proportie egala la asigurarea fondului de marfa.
-Stabileste si aproba necesarul de dotari, modernizari si investitii si le supune aprobarii Asociatului unic.
- Examineaza calculele de eficienta a operatiunilor si stabileste orice alte cheltuieli necesare functionarii societatii.
- Stabileste natura si marimea cheltuielilor societatii.
- Concepe si aplica strategii si politici de dezvoltare a societatii.
- Aduce la indeplinire deciziile Administratorului.
- Aproba structura organizatorica a societatii, regulamentul de organizare si functionare al acesteia, regulile de conduita si etica profesionala ale personalului societatii, precum si mecanismele de control intern.
- Stabileste tactica si strategia activitatii specifice a societatii, cooptand, in vederea solutionarii anumitor probleme, experti si alti specialisti, care nu sunt salariati ai societatii, convenind cu acestia indatoririle si responsabilitatile, inclusiv remuneratia ce li se cuvine pentru activitatea pe care o vor depune.
- Decide asupra modului in care sunt intocmite actele juridice ale societatii.
- Organizeaza, controleaza si indruma activitatea societatii.
- Gestioneaza incasarile si platile societatii.
-Urmareste si stabileste masuri pentru utilizarea optima a capacitatii de productie.
- Intocmeste planuri de afaceri, documentatii in vederea obtinerii de credite bancare, alte lucrari sau studii.
-Elaboreaza planurile financiare (graficului de incasari si plati) ale societatii si urmareaste realizarea acestora.
- Urmareste gestionarea eficienta a resurselor umane si materiale ale societatii.
- Propune politica in domeniul relatiilor cu partenerii comerciali.
- Coordoneaza activitatea de marketing si reclama comerciala.
- Raspunde de evaluarea corecta a pozitiei societatii pe piata potentiala.
- Raspunde de mentinerea relatiilor cu partenerii de afaceri si atragerea de noi clienti.
- Analizeaza solicitarile de analiza a SMI, decide data analizei si nominalizeaza participantii si persoana care intocmeste procesul verbal de analiza.
- Conduce personal analizele SMI, analiza, punct cu punct, a raportului.
- Asculta parerile managerilor, incearca sa le puna de acord, decide in legatura cu corectiile, actiunile corective si preventive care se vor realiza.
- Aproba programul ¿Mentinere SMI in perioada...¿in masura in care acesta este conform cu deciziile luate in timpul analizei.
- Stabileste furnizori pe care organizatia ii va avea in vedere la solicitarea de oferte ulterioare, pana la identificarea de alti furnizori competitivi.
- Stabileste, planifica si aloca resursele necesare pentru implementarea, mentinerea in functiune si cresterea continua a eficientei SMI si pentru cresterea satisfactiei clientului.
- Convoaca analiza SMI la termenele programate sau atunci cand apreciaza ca sistemul risca sa devina ineficace.
- Aproba procedurile si instructiunile elaborate de organizatie si asigura respectarea acestora.
- Directioneaza RNAC inregistrate spre cei responsabili de realizarea actiunilor.
- Raspunde de aplicarea cerintelor legale de protectia mediului in toate departamentele societatii.
-Isi insuseste si aplica cerintele legale de protectia muncii in toate departamentele societatii.

CERINTE

CERINTELE POSTULUI
Specialitatea: TEHNICA
Nivelul de pregatire: SUPERIOARA
Vechimea in specialitate: 10 ani
Limbi straine: DA
Cunostinte PC: DA
Abilitati personale: COMUNICARE, CAPACITATE DE LUCRU CU PROGRAM PRELUNGIT, PUTERE DE CONVINGERE, LOIALITATE FATA DE ORGANIZATIE.
Documente specifice postului:
MANUALUL SMI, PDS, IL
Responsabilitate si autoritate pentru :
- a se asigura ca procesele sunt stabilite, implementate si mentinute,
- a raporta managementului in legatura cu functionalitatea SMI

BENEFICII OFERITE

Salarizare: 2000 RON NET/ LUNA+ 10 la suta din venit net pe un an.
- masina si telefon de serviciu
- perioada minima de angajare 3 ani cu incepere de la 1 feb 2007

DESCRIEREA FIRMEI

constructii, mobilier