Director Financiar si Adminsistrativ

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, firma multionationala cunoscuta care concepe, produce si comercializeaza in lumea intreaga solutii globale pentru transportul rutier, cautam o persoana dinamica si organizata pentru postul:

Responsabilitati:

Supervizarea formalitatilor administrative si fiscale necesare pentru
functionarea societatii, in special declaratiile TVA
Asigurarea operatiunilor de reporting cerute de catre sediu
Implementarea si administrarea instrumentelor contabile si de control
de gestiune necesare
Gestionarea tranzactiilor bancare si prevederea evolutiei trezoreriei
Redactare si urmarire de cash-flow
Urmarire politica de credit management
Aprobarea investitiilor
Implementarea instrumentelor de «risk management» si asistarea
departamentului comercial in alegerile financiare
Supervizarea gestionarii resurselor umane si in special a salariilor precum si a activitatii administrative

CERINTE

- Experienta relevanta (3-5 ani) intr-un job similar, de management
- Cunostinte de Engleza avansat obligatoriu si PC;
- Persoana de incredere, serioasa si responsabila;
- Abilitati de leadership si coordonare

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune intr-o companie de renume, pachet competitiv.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.