Director Financiar si Administrativ

International Service Group Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, fundatie ce activeaza la nivel international in domeniul protectiei animalelor, este in cautarea unei persoane care sa ocupe pozitia de Director Administrativ si Financiar pentru sediul din Bucuresti.
Principalele responsabilitati si cerinte ale acestei pozitii sunt enumerate mai jos.

Responsabilitati:

??? Administrative

??? Supervizarea/coordonarea activit????ilor administrative;
??? Participarea la implementarea proiectelor, monitorizarea activit????ilor ??i evaluarea rezultatelor;
??? Reprezentarea fundatiei in fata autoritatilor, a colaboratorilor si a partenerilor ( casa de avocatura, banci, compania care furnizeaza servicii de contabilitate, etc.);
??? Responsabil pentru parcul auto si pentru echipamentele tehnice din cadrul organizatiei;
??? Managementul fondurilor si al donatiilor;
??? Mentinerea unei stranse legaturi cu colegii din alte tari;
??? Implementarea politicilor si strategiilor la nivelul organizatiei din Romania;

??? Financiar-contabile

??? Supervizarea activitatiilor financiar-contabile;
??? Intocmirea rapoartelor financiare pentru proiectele derulate de catre fundatie;
??? Elaborarea si monitorizarea bugetului;
??? Activitati de control si planificare (urmarirea si verificarea bugetelor, a costurilor si a impactului);
??? Contabilitate primara ??? urmarirea veniturilor si a cheltuielilor ( verificarea facturilor), realizarea platilor, organizarea activitatii pe centre de cost;
??? Raportarea periodica catre Directorul Financiar International;

CERINTE

??? minim 3 ani experienta intr-o pozitie financiara;
??? absolvent al unei institutii (liceu/facultate) cu profil financiar/comercial;
??? experienta de minim 3 ani in coordonarea unei echipe;
??? cunostinte solide de limba engleza;
??? abilitati de comunicare;
??? cunostinte aprofundate de dreptul muncii;
??? motivat, loial, corect si cu initiativa;

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.