Director Financiar - Economic Multinationala

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura in conformitate cu dispozitiile legale, intocmirea lucrarilor de planificare financiara si urmarirea beneficiului obtinut de societate;

- analizeaza evolutia situatiilor din curent, din conturile de imprumut, comparativ cu limitele de creditare bine stabilite;

- organizeaza analiza lunara a utilizarii mijloacelor circulante si dispune masuri pentru readucerea in circuitul economic a stocurilor disponibile, fara miscare sau cu miscare lenta;

- anlizeaza rentabilitatea pe total a societatii si pe fiecare produs in parte, luand masuri pentru cresterea rentabilitatii;

- analizeaza rentabilitatea pe total a societaii si pe fiecare produs in parte, luand masuri pentru cresterea rentabilitatii;

- organizeaza contabilitatea din cadrul societatii;

- raspunde de analizele economice, de mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii si de indeplinirea la termen in conformitate cu dispozitiile legale a obligatiilor fata de banci;

- raspunde de intocmirea lunara si in mod corect a balantelor de verificare;

- raspunde de intocmirea corecta a bilantului contabil;

- raspunde civil, material, disciplinar, contraventional sau penal de legalitatea operatiilor patrimoniale.

CERINTE

- studii superioare economice

- experienta intr-un post similar (pe domeniul constructiilor, intr-o multinationala) de 3-5 ani

- experienta in coordonarea echipelor contabile mari (10-15 persoane)

- limba engleza (nivel avansat)

- organizat, loial, responsabil

Va rugam sa aplicati doar daca aveti experienta pe un post de Director Financiar/Economic intr-o multinationala din domeniul constructiilor.

BENEFICII OFERITE

- oferta salariala foarte atractiva,

- bonusuri,

- masina, telefon, asigurare medicala.

DESCRIEREA FIRMEI

Selectie, recrutare si evaluare de personal.