Director Financiar - Craiova (pentru candidatii din Bucuresti/tara se asigura relocare)

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA HR recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie din Romania in domeniul comercializarii produselor agricole, Director Financiar. Locatia clientului nostru este in Craiova, judetul Dolj.

Responsabilitati:

- Cooperarea cu managerii functionali pentru dezvoltarea strategiei financare si fiscale a companiei si a bugetelor organizatiei.
- Conducerea si co-ordonarea eficienta a echipei departamentului financiar-contabil.
- Realizarea si implementarea procedurilor de lucru in domeniul financiar si actualizarea permanenta a acestora in functie de evolutia organizatiei si recomandarile auditorilor.
- Reprezinta compania in relatia cu institutiile financiare abilitate;
- Reprezinta compania in relatia cu institutiile bancare si furnizeaza acestora informatiile necesare pentru derularea finantarilor
- Realizarea/Modificarea bugetului consolidat la nivel de companie si urmarirea executiei bugetare
- Planifica cash flow-ul companiei si il monitorizeaza. Managementul trezorieriei
- Examineaza si analizeaza rapoarte financiare pentru a determina situatia financiara a companiei
- Relationarea cu auditorii externi. Rectificarea “golurilor” de procedura identificate de auditul intern sau extern.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Experienta relevanta pe o pozitie similara;
- Cunostiinte solide de legislatie;
- Cunostinte operare PC: Microsoft Office, Internet;
- Abilitati decizionale, capacitate de organizare si planificare, rezistenta la stres.

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 15 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Romania, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta in resurse umane.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata romaneasca. Iata numai cateva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne impreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurari, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche Romania, Rominserv, Xerox etc.