Director Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza politica si strategia finaciara a companiei;
Coordoneaza activitatea angajatilor din departamentul Financiar;
Elaboreaza si actualizeaza periodic procedurile de lucru pentru departamentul Financiar;
Efectueaza propunerile referitoare la: bugetele anuale pe centre de profit/cost, obiectivele economice majore, indicatorii principali, criteriile de analiza a performantelor si le supune aprobarii Directorului General;
Propune masuri de crestere a eficientei activitatii si profitabilitatii companiei, de reducere a costurilor, de micsorare a riscurilor;
Raspunde de efectuarea tuturor operatiunilor financiare si contabile;
Gestioneaza cash-flow-ul companiei, urmareste incasarile de la clienti, aproba platile catre furnizori, gestioneaza fondurile pentru salarii, cheltuielile de operare si de capital;
Selecteaza modalitatile de finantare cele mai avantajoase pentru companie, asigura relatiile cu societatile financiar-bancare in vederea maximizarii beneficiilor;
Elaboreaza periodic analiza financiara a activitatii companiei pe centre de profit/cost, pe tipuri de produse, pe tipuri de clienţi, analiza privind activitatea furnizorilor si subcontractantilor aprobati;

CERINTE

Minimum 5 ani de experienta in managementul personalului;
Minimum 3 ani experienta in lucrul cu consilii de director;
Absolvent de studii post-universitare de tipul MBA, ACCA, CFA;
Excelente abilitati de negociere si relationare cu bancile comerciale;
Excelente abilitati analitice;
Abilitati demonstrate de a gestiona situatii de criza sau conflictuale experienta pe aceeasi functie;

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil;
Bonuri de masa;
Decontare transport;
Laptop;
Telefon serviciu;
Masina serviciu;