Director Financiar

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza politica si strategia financiara a companiei;
- Coordoneaza activitatea de contabilitate a companiei;
- Coordoneaza activitatea de audit efectuata de diverse organisme interne si externe (BNR, auditori);
- Elaboreaza periodic analiza financiara a activitatii companiei raportand catre comitetul executiv al grupului si catre institutii externe (ex: BNR);
- Asigura managementul riscului;
- Propune masuri de crestere a eficientei activitatii si profitabilitatii companiei, de reducere a costurilor, de micsorare a riscurilor;
- Raspunde de efectuarea tuturor operatiunilor financiare si contabile, asigura suportul financiar necesar in derularea afacerilor si profitabilitatea globala a companiei;
- Gestioneaza cash-flow-ul companiei, urmareste incasarile, aproba platile catre furnizori, gestioneaza fondurile pentru salarii, cheltuielile de operare si de capital;
- Asigura relatiile cu societatile bancare;

CERINTE

- Studii superioare economice- financiare;
- Minim 5 ani experienta intr-o pozitie de conducere;
- Excelente cunostinte contabile, financiare, economice;
- Metodologii de realizare si urmarire a bugetelor, de analiza financiara;
- Cunostinte foarte bune in utilizarea aplicatiilor financiare;
- Limba engleza – avansat;
- Aptitudini manageriale, leadership;
- Excelente abilitati de organizare, planificare, delegare si verificare;
- Foarte buna gandire conceptuala si analitica, capacitate de sinteza;
- Experienta in domeniul bancar constituie un plus.

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.