Director Financiar

AMO Parteners

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala care furnizeaza solutii de climat interior.

Responsabilitati:

Organizeaza, conduce si controleaza activitatea departamentului financiar-contabil
Efectueaza studii si analize financiare
Dezvolta sistemele financiare si propune strategii de optimizare a activitatii economico-financiare a societatii
Propune politici pentru departamentul financiar ??? contabil
Gestioneaza resursele financiare necesare atingerii obiectivelor firmei
Coordoneaza si planifica cashflow-ul
Supervizeaza activitatea de intocmire a situatiilor contabile prevazute in legislatie
Monitorizeaza relatia cu autoritatile specifice de audit, control, taxe
Elaboreaza raporturi financiare catre managementul superior

CERINTE

Studii superioare in domenil economic/ financiar.
Experienta in management financiar
Cunoasterea normelor IFRS si/sau US/UK GAAP
Constituie un avantaj experienta in companii cu activitate in domeniul vanzarilor/ productiei
Experienta intr-o companie internationala
Cunostinte foarte bune de limba engleza
Capacitate de leadership, spirit de echipa, flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv
Mediu de lucru profesionist
Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinationala

HR Company providing selection&recruitment, executive search and head-hunting