Director financiar

S.C. ROMIB S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

-coordoneaza politica financiara a grupului de firme in raport cu planul de afaceri
- asigura ca tranzactiile financiare sunt efectuate cu respectarea legislatiei aplicabile
- propune permanent masuri de control al riscului financiar
- coordoneaza activitatile de contabilitate, administrativ si mecanizare
- asigura implementarea politicii salariale aprobate
- participa la negocierile referitoare la stabilirea BVC-urilor si fluxurilor financiare pentru firmele grupului
- propune scenarii si analize financiare privind dezvoltarea permanenta a afacerii
- efectueaza analize privind profitabilitatea firmelor grupului si propune masuri pentru respectarea bugetelor aprobate
- negociaza conditiile contractuale de acordare a creditelor de catre institutiile financiare
- reprezinta firma la controalele efectuate de organismele financiare

CERINTE

- persoana dinamica, motivata, analitica, capacitate de lucru in echipa, in conditii de stress si cu termene impuse
- abilitati deosebite de comunicare scris si oral
- experienta relevanta intr-o firma cunoscuta cu profil de constructii/instalatii
- experienta de min. 3 ani intr-o pozitie similara
- utilizarea softurilor tip ERP
- studii superioare economice, cursurile postuniversitare constituie un avantaj
- cunoasterea limbii engleze

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant, in functie de conformitatea cu cerintele pozitiei.
Vor fi contactati numai candidatii care corespund cerintelor.

Lider de grup si antreprenor general; domeniul de activitate :- proiectare ,inginerie, pregatire on-site, instalatii electrice, instrumentatie si control, curenti slabi, infrastructura, lucrari de structuri si finisaje interioare, instalatii si aer conditionat, sanitare, termice