DIRECTOR FINANCIAR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Controleaza documentele financiar-contabile, elaboreaza analize si rapoarte financiare;
-Pregateste si analizeaza bugetele de venituri si cheltuieli pe departamente si centre de profit, a previziunilor financiare, a cashflowului;
-Analizeaza si interpreteaza informatiile financiare pentru a masura profitabilitatea si performantele companiei;
-Pregateste rapoarte pentru a evidentia pozitia financiara a companiei si face recomandari de optimizare a raportului venituri -cheltuieli;
-Propune masuri de crestere a eficientei activitatii companiei, de reducere a costurilor, de micsorare a riscurilor;
-Identificarea riscurilor potentiale si semnalarea lor catre actionariat;
-Realizarea de recomandari de imbunatatire a politicii financiare;
-Supervizeaza si evalueaza activitatea personalului din Departamentul Economic (operatiuni contabile, financiare si de salarizare);

CERINTE

-Experienta minim 5 ani pe un post similar;
-Cunostinte program CIEL min.3 ani;
-Cunostinte solide de analiza financiara
-Cunostinte solide de contabilitate
-Capacitate de organizare si planificare
-Cunostinte de limba engleza
-Cunostinte PC (Word, Excel, Access)
-Carnet conducere cat.B;
-Sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
-Eficienta, capacitate de a lucra sub presiune, de a respecta termenele;
-Competente manageriale, capacitate de decizie, delegare, supervizare;

BENEFICII OFERITE

- detalii in cadrul interviului